Jūsu grozs ir tukšs. Pievienojiet preci grozam, lai turpinātu.

Notīrīt visu
Kopā apmaksai:
€0,00
Noformēt pirkumu

Ekskluzīvās dārglietas

Dārglietas, zelts un dārgakmeņi gadu tūkstošiem tikuši izmantoti ne tikai kā greznumlietas, bet arī kā maiņas līdzekļi un investīcija, jo tie pārdzīvo laiku. Arī mūsdienās tas ir viens no aktīviem, kurā vērts ieguldīt ne tikai savas dzīves labklājībai, bet arī, lai nodotu nākamajām paaudzēm. Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas nosaka dārglietu vērtību, ir tajā iestrādātais akmens – tā veids, pieejamība, daudzums un, protams, kvalitatīvie rādītāji. Visvērtīgākie un līdz ar to arī dārgākie ir īstie dārgakmeņi – briljants, safīrs, rubīns, smaragds. Taču ir arī citi akmeņi, kas dabā ir retāk sastopami un to vērtība reizēm pārsniedz pat dārgakmeņu cenu, piemēram, tanzanīts, turmalīns, morganīts. Akmeņu ieguve mūsdienās paliek arvien dārgāka nepieciešamo resursu dēļ, kā arī augstas kvalitātes akmeņus atrašana kļūst retāka. Līdz ar to – akmeņu vērtība pieaug un turpinās pieaugt nākotnē.

Rozā un balts briljants

Briljants nešaubīgi tiek uzskatīts par visu dārgakmeņu karali. Rotaslietu klasikā nemainīgā vērtība ir baltais briljants, taču briljanti mēdz būt arī krāsaini. Rozā briljants ir viens no visiekārotākajiem briljantiem tā romantiskās krāsas dēļ. Tā kā šīs krāsas briljanti ir ļoti reti (tikai 0,1% no visiem briljantiem), bet pieprasījums pēc tiem ir liels, tad šobrīd rozā briljantu vērtība arvien pieaug, padarot šos akmeņus par lieliskiem investīciju objektiem.

Dzeltens briljants

Krāsaini briljanti ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas patiesi unikālu briljantu rotu. Dzelteno briljantu valdzinājums ir īpaši vilinošs, vērtīgākie ir košo toņu dzeltenie briljanti.

Smaragds

Smaragds ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem līdzās briljantam, rubīnam un safīram, un nereti arī ir dārgāks nekā visi iepriekšminētie, kā arī smaragdi ir divdesmit reizes retāki nekā dimanti. Lai gan augstākās kvalitātes smaragds ir dzidrs, vērtīgi ir arī tie akmeņi, kas nav pilnīgi dzidri, un lielākā daļa smaragda kristālu ir ar tik daudz ieslēgumiem, ka tie nav pat caurspīdīgi. Visaugstākās kvalitātes smaragdu atrod Kolumbijā.

Safīrs un rubīns

Safīrs ir viens no vērtīgākajiem dārgakmeņiem un visbiežāk tas sastopams karaliski zilā krāsā, taču par safīru sauc jebkuru korundu, kas nav sarkanā krāsā (safīrs var būt, piemēram, arī zaļš, dzeltens, rozā, violets). Savukārt sarkanā toņa korunds ir rubīns. Rubīns dabā ir ārkārtīgi reti sastopams, līdz ar to tā vērtība ir ļoti augsta. Spilgti sarkana un tumši sarkana krāsa ir visvairāk pieprasītie rubīna toņi. Vispilnīgākie un toņa ziņā piesātinātākie rubīni tiek saukti par “dūjas asinīm” – šis tonis tiek uzskatīts par retāko un līdz ar to arī vērtīgāko.

Neparastākie akmeņi

Ekskluzīvā Conch pērle atrodama tikai vienā no aptuveni 20000 gliemežnīcām. Conch pērļu toņi variējas no maigi rozā līdz arbūzu tonim, dažreiz uz pērles ir redzams liesmas veida raksts. Savukārt dabīgu sarkano špineli senāk bija teju neiespējami atšķirt no rubīna, jo arī atradnes parasti atradās līdzās, tādēļ daudzos karaļu kroņos iestrādāts tieši špinelis. Špinelis ir retāk sastopams nekā rubīns.

Tanzanīts

Tanzanīts ir viens no visretāk sastopamajiem pusdārgakmeņiem pasaulē, tāpēc arī to vērtība un cena pielīdzināma dārgakmeņu cenai, nereti pat pārsniedzot to. Ģeologi uzskata, ka tanzanīti ir tūkstošreižu retāk sastopami kā dimanti. Ļoti iecienīts juvelierizstrādājumu un modes pasaulē tā unikālās, košās un neparastās zilās krāsas dēļ, kā arī dēļ tā spējas mainīt toņus, skatoties no dažādiem skatu leņķiem. Tā retuma un vērtīguma dēļ akmens tiek iestrādāts augstas klases luksusa rotās, ko iecienījuši dārglietu mīļotāji, slavenības un kolekcionāri.

Turmalīns

Turmalīns ir pusdārgakmens, kas pieejams daudz vairāk krāsās vai krāsu kombinācijas nekā jebkurš cits no dārgakmeņiem vai pusdārgakmeņiem. Šis akmens pārsteidz un pievilina ar saviem sulīgajiem un košajiem toņiem, tādēļ juvelieri iecienījuši ar tiem dekorēt gredzenus, auskarus, kaklarotas.

Akvamarīns

Akvamarīna krāsa atgādina jūras ūdeni, jo tā toņi ir no viegli zilganzaļiem līdz tumši ziliem, un tas šķietami izstaro gaismu. Akvamarīns apburošās krāsas un tam piedēvētās labvēlīgās ietekmes dēļ, tas jau tūkstošiem gadu ir iecienīts juvelierizstrādājumu pasaulē arī karalisku augstmaņu vidū. 

Morganīts

Morganīta rožaini sārtās krāsas dēļ šis akmens tiek uzskatīts par vissievišķīgāko rotakmeni. Tā toņi iespējami gan bāli rozā, gan persiku nokrāsā, taču visvērtīgākie ir košu toņu morganīti, kas ir ļoti reti. Rotās morganīti sākuši tikt izmantoti salīdzinoši nesen, taču to polularitāte aug ik gadu. Šobrīd morganīts ir viens no populārākajiem saderināšanās gredzenu akmeņiem.
Sīkdatņu paziņojums

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāja pieredzi un mūsu vietņu kvalitāti. Mēs ļaujam trešajām personām, tostarp mārketinga partneriem, izvietot sīkfailus mūsu vietnēs. Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izvietošanai un izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.